Co to jest folia stretch i do czego ją stosować?

Spożywcza folia, ułatwia przechowywanie gotowych potraw i półproduktów, świetnie nadaje się do zapakowania żywności na piknik. Przezroczysta folia typu stretch, mimo, że wizualnie prawie identyczna jak folia do żywności, posiada szereg innych właściwości oraz zastosowań. Przydatna w domu i w miejscu pracy warto, aby znajdowała się w zasięgu ręki. Mocna i rozciągliwa, świetnie nadaje się do pakowania i owijania większych i mniejszych przedmiotów. 

Folia stretch, czym jest?

Zanim folia zaczęła być wykorzystywana do przewozu towarów i ich magazynowania, znana była głównie z funkcji przechowywania żywności. Trwała i zapobiegająca psuciu się półproduktów, folia stretch do żywności od wielu lat jest obowiązkowym akcesorium, które znaleźć można w kuchennej szufladzie. Powstały nawet specjalne podajniki kuchenne do folii spożywczej, które mają za zadanie ułatwić owijanie nią żywności.

Folię stretch wymyślono w 1989 roku, przez chemika niemieckiego pochodzenia. Jego następcy starali się produkt udoskonalić, wprowadzając pewne modyfikacje. Efektem tego jest produkt, który obecnie dostępny jest w sklepach – folia nawinięta na tekturową tulejkę.

Zastosowanie i właściwości

Specyficzne właściwości oraz stosunkowo niska cena sprawiły, że folia typu stretch stała się pożądana w wielu branżach. Nie będzie przesadą określenie, iż wprowadziła prawdziwą rewolucję w zakresie przechowywania, magazynowania i transportu wielkich palet, ale i małych przedmiotów. Gdyby nie stretch, wiele sklepów wysyłkowych borykało by się z trudnym do rozwiązania problemem zabezpieczenia paczek wysyłanych do klientów.

Elastyczność i wysoka wytrzymałość folii oraz odporność na warunki atmosferyczne, jest unikalna. Nie tylko chroni przedmioty przed wilgocią, ale również ściśle do nich przylega, separując od kurzu i brudu.

Folię można również wykorzystać podczas przeprowadzki czy remontu, zabezpieczając meble oraz kartony z rzeczami do przewiezienia.

Stretch do użytku w magazynach

Najczęściej folię stretchową wykorzystuje się w magazynach oraz przy pakowaniu palet towarów do wysyłki. Można w nią zawinąć drobne przedmioty, ale też zabezpieczyć duże ładunki przed zniszczeniem. Dzięki ścisłemu przyleganiu, uniemożliwia przewożonym towarom przemieszczanie się, a w razie upadku przesyłki, jej zniszczenie i wysypanie zawartości.

Czarna folia stretch ma jeszcze inną, dodatkową zaletę, której pozbawiona jest folia przezroczysta. Można nią ukryć zawartość cennej przesyłki przed osobami niepowołanymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *