Brafitting – czyli jak odpowiednio dobrać biustonosz

0

Źle dobrany stanik to bardzo częsty przypadek wśród polskich kobiet. Wpływa to nie tylko na estetykę wyglądu piersi, ale również na wygodę i komfort. Szczególnie w przypadku większego rozmiaru, źle dobrany stanik może wpływać na postawę i wzmagać bóle kręgosłupa. Jak sobie z tym poradzić i w końcu odpowiednio dobrać biustonosz?

Braffitting – co to takiego?

Co kryje się pod tym angielskim słowem? Termin ten oznacza staranne dobieranie biustonosza do danej sylwetki. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów, a mianowicie: ścisły obwód pod biustem, właściwy rozstaw miseczek i ich wielkość, odpowiednia długość ramiączek. Jeżeli masz możliwość, skorzystaj z pomocy profesjonalistki i udaj się do salonu, w którym uzyskasz rzetelne informacje na temat tego, jak dobrać odpowiedni stanik. A co, jeżeli nie masz takiej możliwości? Wtedy mogą przydać Ci się poniższe informacje.

Szukasz sklepu online z biustonoszami? Odwiedź: https://hurtownialuka.pl/pl/50-biustonosze

Rozmiar stanika – co to tak naprawdę oznacza?

Rozmiar stanika składa się z liczby i litery – liczba określa rozmiar pod biustem, natomiast litera odnosi się do miseczki. Zdarzają się modele, których oznaczenie jest inne – na przykład jest tożsame z rozmiarami bluzek i innych elementów garderoby wierzchniej. Niestety, takie rozwiązanie nie jest dla każdej kobiety odpowiednie – w taki sposób trudno określić dokładne wymiary biustonosza. Szczególnie powinny się takiej numeracji wystrzegać panie o dużym i wymagającym biuście. Każdy klasyczny stanik powinien być oznaczony rozmiarem pod biustem, zwanym też obwodem pod biustem, oraz rozmiarem miseczki.

Jak dobrać stanik – podstawowe informacje

Dobieranie biustonosza zawsze rozpoczynaj od określenia wymiaru pod biustem, a nie od miseczki. Dlaczego? Ponieważ drugi wymiar jest zależny od tego pierwszego – miseczka C przy obwodzie 95, nie będzie taka sama jak przy obwodzie 70. Właśnie dlatego miseczką należy zająć się dopiero po ustaleniu rozmiaru pod biustem. Aby to zrobić, należy poznać swój wymiar właśnie w tym miejscu – bezpośrednio pod biustem, nie niżej i nie wyżej. Na to, jaki będzie ostateczny rozmiar pod biustem, ma wpływ budowa Twojego ciała. Z tego względu kobiety o zupełnie różnych sylwetkach mogą mieć ten sam rozmiar pod biustem.
Podczas mierzenia zwróć uwagę, aby miarka krawiecka opasana pod piersiami była w tym samym miejscu i z tyłu i z przodu i delikatnie być ściśnięta. W przeciwnym wypadku wynik może być przekłamany – a biustonosz źle dobrany. Następnie wynik zapisz i zastanów się, jaki jest najbliższy tego wyniku rozmiar pod biustem, ale po zaokrągleniu w dół.
Jeżeli masz możliwość – skorzystaj z pomocy profesjonalnej braffitterki, dzięki temu masz pewność, że pomiar został wykonany prawidłowo.

Dodaj komentarz