Bydgoski mityng skoku o tyczce, czyli Zielone Arkady na sportowo

0

Piotr Lisek, Monika Pyrek, Anna Rogowska czy pochodzący z Bydgoszczy Paweł Wojciechowski – miłośnikom lekkoatletyki tych osób nie trzeba przedstawiać. W dniach 23-24 lutego w Zielonych Arkadach odbędzie się mityng skoku o tyczce. Czy uczestnicy zawodów zbliżą się do rekordów najlepszych polskich tyczkarzy? Przekonają się o tym wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy i okolic, którzy w ostatni weekend lutego odwiedzą bydgoskie centrum handlowe. Impreza została wpisana w kalendarz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Mieszkańcom Bydgoszczy Paweł Wojciechowski jest doskonale znanym lekkoatletą. Jeden z najlepszych polskich tyczkarzy jest idolem wielu młodych sportowców. W dniach 23-24 lutego – podczas mityngu skoku o tyczce w Zielonych Arkadach – każdy będzie mógł poczuć sportowy klimat i ducha rywalizacji. Być może uczestnikom zawodów uda się osiągnąć wynik podobny do rekordu słynnego bydgoszczanina, który podczas mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie przeskoczył tyczkę zamieszczoną na wysokości 5,93 m?

Poprzez organizację zawodów chcemy przede wszystkim zachęcić mieszkańców Bydgoszczy i okolic do aktywnego trybu życia. Kto wie, może podczas wydarzenia zostanie odkryty nowy talent na miarę Pawła Wojciechowskiego? – mówi Ewa Krassowska, dyrektor Zielonych Arkad.

W pierwszym dniu mityngu (23 lutego) każdy będzie mógł odwiedzić miasteczko lekkoatletyczne, aby sprawdzić się w różnych dyscyplinach, m.in.: podciąganiu i zwisaniu na drążku, skoku w dal z miejsca, wyskoku dosiężnym i rzucie piłką lekarską. Dodatkowo w miasteczku sportowym miłośnicy lekkoatletyki będą mogli poznać techniki skoku o tyczce.

W drugim dniu imprezy (24 lutego) odbędą się zawody główne. Uczestnicy będą rywalizować w pięciu kategoriach: młodzików – do 15 lat, juniorzy młodsi – do 17 lat, juniorzy starsi – do 19 lat, młodzieżowcy – do 21 lat i open – bez ograniczeń wiekowych. W zawodach obowiązuje osobna klasyfikacja dla kobiet i mężczyzn.

Podczas wydarzenia trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej otrzyma nagrodę w postaci karty podarunkowej na zakupy w Zielonych Arkadach. Jej wartość – od 50 do 750 złotych – będzie zależeć od wysokości miejsca zajętego na podium.

Zawody odbywające się w Zielonych Arkadach zostały wpisane w kalendarz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, ale ze względu na niepełny rozbieg jest to impreza bez klasy sportowej i wpływu na klasyfikację ogólną.

Mityng skoku o tyczce odbędzie się w dniach 23-24 lutego na Placu Eventowym w Zielonych Arkadach. W sobotę w godz. 13:00 do 18:00 będzie można odwiedzić miasteczko lekkoatletyczne. Zawody główne odbędą się w niedzielę w godz. 11:00 do 20:00. Wydarzenie ma charakter pokazowy. Wstęp na nie jest bezpłatny.

Dodaj komentarz