Coraz trudniej wyobrazić sobie realizację wielu prac budowalnych bez sprzętu typu HDS. Hydrauliczne dźwigi samochodowe doskonale sprawdzają się nie tylko na placu budowy, ale również w transporcie. Żeby jednak móc je obsługiwać potrzebne są odpowiednie kwalifikacje. Sprawdź zatem, czym jest kurs HDS i kto powinien z niego skorzystać.

Co to jest kurs HDS?

Kurs HDS dla operatorów to podstawowy poziom kwalifikacji dla osób, które obsługują przenośne i samojezdne żurawie teleskopowe, przegubowe, czy wysięgnikowe. Kurs HDS w Nowym Targu jest połączeniem teorii i praktycznego szkolenia ukierunkowanego na obsługę tych specjalistycznych urządzeń.

Kursanci uczą się, jak bezpiecznie obsługiwać różne typy żurawi przenośnych i ruchomych w ramach posiadanych uprawnień. Nie brakuje również zajęć teoretycznych. Podczas wykładów, uczestnicy dowiadują się wszystkiego na temat kontroli ciśnienia, olinowania, kodów sygnałowych, czy wykresów obciążeń.

Po jego ukończeniu, kursant powinien przystąpić do specjalnego egzaminu. Jest on formą sprawdzenia kompetencji w zakresie zdobytej wiedzy teoretycznej oraz nabytych w czasie kursu umiejętności praktycznych. Jego zdanie jest jednoznaczne z otrzymaniem nowym uprawnień.

Kto powinien skorzystać z kursu HDS?

Kurs operatora żurawia przenośnego HDS to program skierowany dla pracowników, którzy dopiero rozpoczynają pracę w branży budowlanej lub mają minimalne doświadczenie w tej dziedzinie – przekonuje pracownik firmy oferującej kursy na wózki widłowe w Nowym Targu. Dzięki uczestnictwu w zajęciach zdobędą oni wiedzę oraz doświadczenie, które pomogą im rozwijać swoją karierę w tym sektorze.

Kurs jest przeznaczony również dla osób, które chcą zostać operatorami żurawi przenośnych na budowach. To obszar, w którym pracodawcy zgłaszają duże zapotrzebowanie na specjalistów – a tych na rynku widocznie brakuje. Dzięki takim kompetencją łatwiej jest znaleźć dobrze płatną pracę w branży budowlanej. Wynagrodzenia operatorów żurawi zaczynają się od kilku tysięcy, a mogą skończyć nawet na kilkunastu.

 

Dodaj komentarz