Jak dbać o wrażliwą skórę pod oczami – na jakie kremy pod oczy stawiać?

0
pielegnacja twarzy

Skóra pod oczami jest zdecydowanie bardziej delikatna niż na twarzy, dlatego też wymaga odpowiedniego podejścia do tematu jej codziennej pielęgnacji. Jeśli o nią odpowiednio nie zadbamy, widoczność zmarszczek, sińców czy worków pod oczami może zaważyć na naszej pewności siebie. Skóra w tych okolicach powinna być traktowana w wyjątkowy sposób – wszystko po to, aby ochronić ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Pielęgnacja skóry pod oczami – dlaczego jest tak ważna?

Skóra pod oczami bardzo mocno różni się swoją budową od pozostałych okolic twarzy. Może być nawet do dziesięciu razy cieńsza, a w dodatku jest pozbawiona gruczołów łojowych. Sebum działa jak naturalny płaszcz ochronny, który przeciwdziała przesuszeniu oraz wnikaniu szkodliwych substancji ze środowiska. Delikatna skóra pod oczami jest bardziej narażona na pojawienie się pierwszych zmarszczek, których nie sposób uniknąć, jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji można opóźnić procesy ich powstawania.

Skóra pod oczami – jak o nią zadbać?

Wygląd skóry pod oczami w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób traktujemy ją na co dzień – czy stosujemy regularnie np. serum pod oczy. Co prawda sińce, opuchlizna lub worki mogą być oznaką rozwijających się chorób w naszym organizmie lub spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi, jednak warto poświęcić więcej uwagi swojej codziennej rutynie pielęgnacyjnej.

Zacznijmy od podstaw. Makijaż często stanowi nieodłączny element naszego wizerunku, czemu trudno się dziwić. Dzięki niemu możemy zakryć mankamenty cery i podkreślić największe walory naszej urody. Każdego wieczoru trzeba pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy z podkładu, pudru i innych kolorowych kosmetyków. Przy demakijażu oka należy zachować szczególną ostrożność – unikajmy pocierania go wacikiem. Nasączmy go płynem micelarnym, przyłóżmy do oka i poczekajmy, aż kosmetyk rozpuści cenie, tusz czy eyeliner.

Krem pod oczy – jaki wybrać?

Podstawą codziennej pielęgnacji cery każdej kobiety, niezależnie od wieku czy typu skóry, jest krem pod oczy. Aplikacja produktu dedykowanego skórze twarzy nie jest wskazana z uwagi na to, że skóra pod oczami jest delikatniejsza i potrzebuje lżejszej formuły od tej, którą ma krem do twarzy i nieco innych składników aktywnych. Nie bez znaczenia pozostają również testy okulistyczne, którym zostają poddawane kremy pod oczy. Jakich substancji w nich szukać? Jeśli zmagamy się z takimi problemami jak opuchlizna czy cienie pod oczami, warto postawić na produkty zawierające składniki poprawiające krążenie krwi i te o działaniu kojącym oraz chłodzącym. W przypadku cery dojrzałej dobrze sprawdzą się kremy o działaniu intensywnie nawilżającym i odżywiającym.

Dodaj komentarz