Jak działa lampa UV-C LED w oczyszczaczach powietrza Vestfrost?

0
oczyszczacz

Niestety ze wszystkich danych, wynika, że jakość powietrza w Polsce nie jest najlepsza. Od października do maja trwa tzw. okres smogowy, co negatywnie wpływa na układ oddechowy, samopoczucie, czy nawet zasypianie. Okazuje się jednak, że nie tylko smog stanowi zagrożenie, w powietrzu znajduje się szereg innych związków i zanieczyszczeń, które również nie są dobre dla naszego zdrowia.

Problem w dużej mierze dotyka większych miast, jednak obecnie nawet mieszanie na wsi, nie jest gwarancją czystego powietrza. Czy jest zatem jakieś skuteczne rozwiązanie tego problemu? Oczyszczacz powietrza z lampą UV ,który pozwoli stworzyć bezpieczną przystań ze świeżym powietrzem we własnym domu.

Oczyszczacze powietrza Vestfrost- co je wyróżnia?

Na rynku znajdziemy wielu różnych producentów oczyszczaczy powietrza, oraz wiele różnych modeli. Producenci prześcigają się między sobą, aby wyprzedzić o krok konkurencję z branży. Możemy zdecydować się na proste i co za tym idzie tańsze modele, lub wybrać znacznie bardziej zaawansowane, lecz co za tym idzie również droższe oczyszczacze powietrza. W 2021 roku na rynku pojawił się nowy producent oczyszczaczy- duński Vestfrost, który nieco pogodził te dwie cechy, czyli niezłe parametry i korzystną cenę. Producent zdecydował się na wprowadzenie 3 modeli oczyszczaczy, różniących się przede wszystkim wielkością, a co za tym idzie powierzchnią oczyszczania i wydajnością:

  • Vestfrost VP-A1M30WH- najmniejszy oczyszczacz

  • Vestfrost VP-A1Z40WH- średni model

  • Vestfrost VP-A1S70WH – największy z oczyszczaczy powietrza z lampą UV od Vestfrost

Co wyróżnia markę Vestfrost na tle konkurencji? Z pewnością wspomniana cena, która idzie w parze z naprawdę dobrymi parametrami i wysoką skutecznością. Największy z oczyszczaczy Vestfrost VP-A1S70WH, przeznaczony do bardzo dużych powierzchni (80m2), możemy kupić już za 2199 zł. Ponadto w oczyszczaczach powietrza Vestfrost oprócz filtrów: wstępnego, węglowego i HEPA zastosowano także jonizator oraz rzadziej spotykaną w tego typu urządzeniach lampę UV-C LED.

Zarówno najmniejszym modelem Vestfrost VP-A1M30WH, jak średnim Vestfrost VP-A1Z40WH, oraz oczywiście największym Vestfrost VP-A1S70WH, możemy sterować przy pomocy aplikacji mobilnej. To funkcja, której u konkurencji na próżno można szukać.

Lampa UV-C LED- jak działa?

Tak jak wspominał już w tym artykule, wszystkie 3 modele zostały wyposażone w lampę UV-C LED, którą oczywiście wykorzystuje się w tego typu urządzeniach, choć nie jest to tak częste. Duński producent postanowił wykorzystać znaną już od wieków technologię światła ultrafioletowego, które zaburza możliwość łączenia się w pary zasad DNA, dzięki czemu tworzą się tzw. dimery pirymidynowe, prowadzące do niszczenia bakterii, wirusów, czy pierwotniaków. Oczyszczacze powietrza z lampą UV są jeszcze bardziej skuteczne w jego filtracji, usuwają ze zwiększoną skutecznością, nie tylko zanieczyszczenia, ale również wirusy i bakterie.

Oczyszczacz powietrza to skuteczny sposób na zwalczanie zanieczyszczeń, wirusów bakterii, a tym samym troszczy się o dobre zdrowie i samopoczucie dla nas i naszych najbliższych. Oczyszczacz powietrza z lampą UV od Vestfrost łączy w sobie cechy dobrego produktu w atrakcyjnej cenie.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz