Jak wybrać dobre podpaski na obfity okres?

0
Podpaski

Obfity okres to problem, który dla wielu pań jest wstydliwy. Temat menstruacji nadal jest wstydliwy i często trudno zapytać o radę w wyborze podpasek kobiety z najbliższego otoczenia. A odpowiednio dobrane podpaski pozwalają się czuć komfortowo w „kobiece dni”. Jakie podpaski wybrać?

Jakie są rodzaje podpasek?

Na sklepowych półkach znaleźć można wiele rodzajów podpasek – klasyczne, ultracienkie, na noc czy bezzapachowe. Wydawać by się mogło, że wybór tego rodzaju środków czystości nie jest trudny. Jednak każdy rodzaj podpasek zapewnia inny komfort w zależności od obfitości okresu. Dobre podpaski na obfity okres powinny spełniać trzy podstawowe kryteria: chłonność, kształt i grubość. Kształt i grubość zależą od preferencji kobiety, natomiast chłonność ma duże znaczenie, gdyż chroni przed przeciekaniem i nieprzyjemnymi niespodziankami. Producenci chłonność podpasek oznaczają kropelkami na opakowaniu. Im ich więcej, tym bardziej chłonne są podpaski. Należy pamiętać, że grubość podpasek nie ma bezpośredniego związku  z ich chłonnością.

Jakie podpaski wybrać?

Każda kobieta ma inne wymagania. W kobiece dni chce się czuć czysto i komfortowo. Dlatego też wybór podpasek powinien być dokonany według jej potrzeb. W zależności od dnia okresu, jego obfitości i innych dolegliwości, podpaski powinny być dostosowane do potrzeb kobiety, jak na przykład ekskluzywne Podpaski Shuya Health. Ważne, aby podpaski były chłonne i nie krępowały ruchów, tak by kobieta nawet w te dni mogła normalnie funkcjonować. Dopasowanie poziomu chłonności do obfitości krwawienia to pierwszy i najważniejszy punkt wyboru podpasek. Wówczas nic nie będzie przeciekać. Podczas wyboru podpasek ważny jest również materiał, z którego zostały one wykonane. Podpaska ma kontakt ze skórą, która zwłaszcza w te dni jest narażona na podrażnienia i kontakt z wilgotnym środowiskiem. Dobrze jest wybierać podpaski wykonane z naturalnych produktów, jak na przykład bawełna. Pozwoli to skórze oddychać i nie spowoduje podrażnień.

Dodaj komentarz