Klejenie szyb samochodowych — kiedy sprawdzi się ta metoda naprawy?

0
szyby samochodowe

W przypadku uszkodzenia szyby samochodowej jedną z metod jej naprawy jest klejenie. Istnieje jednak kilka zasad i warunków, które należy przestrzegać. Na co należy zwrócić uwagę?

Na czym polega klejenie szyb samochodowych?

Klejenie szyb samochodowych to sposób na szybką naprawę zniszczenia. Uszkodzenie szyby może przytrafić się każdemu. Zniszczone szkło znaczenie zmniejsza komfort jazdy, a co za tym idzie bezpieczeństwo. Szczególnie wtedy, gdy pęknięcie lub odprysk jest zlokalizowane w miejscu, które utrudnia kierowcy widoczność. W takim przypadku niezbędna jest wymiana całej szyby. Klejenie szyb samochodowych w Szczecinie czy innym mieście jest dostępne dla każdego samochodu. Jednak ostateczną decyzję o tym, czy szybę można naprawić, warto zlecić fachowcom pracującym w warsztacie. Proces naprawy szyby tą metodą jest dosyć prosty, jednak wymaga odpowiedniego sprzętu, produktu i przygotowania. W pierwszej kolejności należy dobrze oczyścić i wysuszyć ubytek. Następnie w otwór wtłacza się specjalną, bezbarwną żywicę. Wyglądem przypomina ona szkło i jest bardzo trwała. Kolejnym krokiem jest utwardzenie tworzywa za pomocą światła UV. Dzięki temu żywica twardnieje. Ostatni krok to odpowiednie szlifowanie naprawianej powierzchni, tak aby naprawiony fragment zintegrował się z resztą szyby i był niewidoczny. 

Kiedy można naprawić szybę metodą klejenia?

Metoda klejenia może być wykorzystana do naprawy szyby, która ma tylko nieduże uszkodzenia. Nie powinny one mieć średnicy większej niż 20 mm, tym samym pęknięcia nie powinny być dłuższe niż 20 cm. Muszą również znajdować się poza polem widzenia kierowcy, zarówno na szybie przedniej, jak i bocznej. Dodatkowo pęknięcie musi być w ostępie ok. 10 cm od krawędzi szyby i znajdować się po zewnętrznej stronie. Jeśli uszkodzenia są większe, metoda klejenia nie sprawdzi się lub będzie niewystarczająca. Każdy warsztat, gdzie możliwa jest wymiana szyb samochodowych w Szczecinie, jak i w innych miastach ostatecznie potwierdzi, czy konieczna jest zastąpienie uszkodzonego szkła nowym.  

Dodaj komentarz