Operacja stulejki – jak się do niej przygotować?
Coraz częściej mężczyźni zmagają się z różnego rodzaju problemami z miejscami intymnymi, o których ciężko im rozmawiać. Tematem tabu jest między innymi stulejka. W jaki więc sposób leczyć to bolesne schorzenie?
Operacja stulejki – po co się ją robi?
Stulejka jest nieprawidłowością funkcjonalną lub anatomiczną, która polega na samoistnym zwężaniu napletka i może wystąpić u mężczyzny w każdym wieku. Operacja stulejki jest jedynym możliwym zabiegiem, który może pomóc rozwiązać problem zwężania napletka.
Nieleczona stulejka jest przyczyną licznych infekcji, zaburzenia wzwodu, a także wiąże się z brakiem satysfakcji z odbytego stosunku. Podczas zabiegu wykonywana jest plastyka napletka lub całkowite usunięcia fałdu skórnego, czyli obrzezanie. Jeżeli szuka się specjalistów od zabiegów urologicznych, stulejki lub wazektomii w Krakowie, to jest to miasto, w którym dostępnych jest wielu specjalistów.
Czy operacja stulejki jest bolesna?
Zabieg stulejki to prosta operacja, która wykonywana jest w całkowitym lub miejscowym znieczuleniu. Podczas wykonywanego zabiegu specjalista urolog wykonuje plastykę napletka w taki sposób, aby został odpowiednio poszerzony. Fałd skórny po zabiegu powinien być tak uplastyczniony, aby bez bólu zsuwał się po żołędziu.
W niektórych przypadkach operacja stulejki wymaga pełnego obrzezania, co jest związane z jego całkowitym usunięciem. Zabieg nie trwa długo, a pacjent już po 2 tygodniach dochodzi do pełni sił.
Jak przygotować się do operacji?
Każdy pacjent powinien przestrzegać zaleceń przed wykonywanym zabiegiem stulejki. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wiąże się z mniejszym ryzykiem infekcji i powikłań po zabiegu.
Zasadami, do których należy się zastosować jeszcze przed operacją to m.in. dbanie o higienę intymną, odprowadzanie napletka podczas kąpieli i każdorazowego oddawania moczu, ogolenie miejsc intymnych,
Po zabiegu nie należy stosować leków zawierających substancję rozrzedzającą krew jak na przykład salicylany. Zaopatrzenie w bandaże i opatrunki jest również bardzo istotne i nie powinno się o tym zapomnieć, w szczególności po wyjściu ze szpitala.