Sprzątanie po remoncie – od czego zacząć?

0
Sprzątanie bałaganu po remoncie

Remont to nieodłączny element życia każdego człowieka. W pewnym momencie przychodzi czas, gdy odnowy wymaga przestrzeń, w której na co dzień żyjemy. Decyzja o remoncie to dopiero początek obowiązków, które na nas spadają. W trakcie każdego remontu czeka nas masa sprzątania, a kulminacyjny moment przychodzi tuż po zakończeniu procesu remontowego. Już nawet małe ingerencje w przestrzeń sprawiają, że czeka nas trochę pracy. Im większa skala remontu, tym więcej pracy przed nami.

Najgorszy moment sprzątania przychodzi na samym początku. Nie na darmo mówi się, że najtrudniej zacząć. To wtedy pojawia się dylemat co sprzątnąć w pierwszej kolejności, aby następnie ułatwić sobie ten proces i wszystko przyspieszyć? Tu z pomocą przychodzi nam poradnik, który stworzono z myślą o osobach, które planują remont, są jego w trakcie lub tuż po zakończeniu. Poradnik dostępny na stronie internetowej https://www.meble.pl/poradnik/sprzatanie/ pomoże nam ogarnąć nawet największy poremontowy bałagan.

Jak sprzątać krok po kroku?

Podstawową zasadą sprzątania po remoncie jest odpowiednie priorytetyzacja działań. Na samym początku powinniśmy posprzątać na sucho. Co się za tym kryje? Oznacza to, że najpierw powinniśmy skupić się na takich czynnościach jak odkurzanie oraz zamiatanie. Pozwoli to nam na posprzątanie tynku oraz suchych odpadów, które powstają w trakcie każdego remontu. Jednocześnie najtrudniej się przed nimi obronić, dlatego w trakcie każdego remontu warto maksymalnie zabezpieczyć przestrzeń, na przykład folią ochronną.

Po ogarnięciu tynku i suchych odpadów przychodzi kolej na użycie detergentów oraz dokładne finalne sprzątanie na mokro. To tu do akcji wchodzą mopy oraz wilgotne ścierki, które pomogą nam doprowadzić przestrzeń do stanu używalności. Dotyczy to zarówno podłogi, mebli, sufitu, ścian oraz okien. Sprzątając po remoncie należy zwrócić uwagę na każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, dlatego, że czasami możemy być nawet nieświadomi tego, gdzie wchodzi poremontowy brud i kurz. To tylko proste wskazówki, a dokładne rady jak sprzątać możemy znaleźć w przytoczonym wcześniej poradniku.

Dodaj komentarz