Co to jest folia stretch i do czego ją stosować?

0

Spożywcza folia, ułatwia przechowywanie gotowych potraw i półproduktów, świetnie nadaje się do zapakowania żywności na piknik. Przezroczysta folia typu stretch, mimo, że wizualnie prawie identyczna jak folia do żywności, posiada szereg innych właściwości oraz zastosowań. Przydatna w domu i w miejscu pracy warto, aby znajdowała się w zasięgu ręki. Mocna i rozciągliwa, świetnie nadaje się do pakowania i owijania większych i mniejszych przedmiotów. 

Folia stretch, czym jest?

Zanim folia zaczęła być wykorzystywana do przewozu towarów i ich magazynowania, znana była głównie z funkcji przechowywania żywności. Trwała i zapobiegająca psuciu się półproduktów, folia stretch do żywności od wielu lat jest obowiązkowym akcesorium, które znaleźć można w kuchennej szufladzie. Powstały nawet specjalne podajniki kuchenne do folii spożywczej, które mają za zadanie ułatwić owijanie nią żywności.

Folię stretch wymyślono w 1989 roku, przez chemika niemieckiego pochodzenia. Jego następcy starali się produkt udoskonalić, wprowadzając pewne modyfikacje. Efektem tego jest produkt, który obecnie dostępny jest w sklepach – folia nawinięta na tekturową tulejkę.

Zastosowanie i właściwości

Specyficzne właściwości oraz stosunkowo niska cena sprawiły, że folia typu stretch stała się pożądana w wielu branżach. Nie będzie przesadą określenie, iż wprowadziła prawdziwą rewolucję w zakresie przechowywania, magazynowania i transportu wielkich palet, ale i małych przedmiotów. Gdyby nie stretch, wiele sklepów wysyłkowych borykało by się z trudnym do rozwiązania problemem zabezpieczenia paczek wysyłanych do klientów.

Elastyczność i wysoka wytrzymałość folii oraz odporność na warunki atmosferyczne, jest unikalna. Nie tylko chroni przedmioty przed wilgocią, ale również ściśle do nich przylega, separując od kurzu i brudu.

Folię można również wykorzystać podczas przeprowadzki czy remontu, zabezpieczając meble oraz kartony z rzeczami do przewiezienia.

Stretch do użytku w magazynach

Najczęściej folię stretchową wykorzystuje się w magazynach oraz przy pakowaniu palet towarów do wysyłki. Można w nią zawinąć drobne przedmioty, ale też zabezpieczyć duże ładunki przed zniszczeniem. Dzięki ścisłemu przyleganiu, uniemożliwia przewożonym towarom przemieszczanie się, a w razie upadku przesyłki, jej zniszczenie i wysypanie zawartości.

Czarna folia stretch ma jeszcze inną, dodatkową zaletę, której pozbawiona jest folia przezroczysta. Można nią ukryć zawartość cennej przesyłki przed osobami niepowołanymi.

Dodaj komentarz