stomatologia

Utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej na pewno przyniesie nam bardzo dobre efekty. Jednym z najważniejszych jest to, że nie będziemy borykać się z problemem próchnicy, koniecznością usuwania zębów, wykonania drugiego leczenia kanałowego. Nie będą nam zagrażać również ubytki. Z powodzeniem będziemy mogli szeroko się uśmiechać, jak również swobodnie komunikować. Bardzo ważna jest stomatologia zachowawcza, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Czym jest stomatologia zachowawcza?

Zdecydowanie warto korzystać z usług dobrego, doświadczonego, cieszącego się dobrymi opiniami i stomatologia. Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym możemy potraktować profilaktycznie. To właśnie dzięki profilaktyce będziemy mogli szeroko się uśmiechać, gdyż nasze zęby będą w dobrym stanie, będą również estetycznie wyglądać. Stomatologia zachowawcza w Kamieniu Pomorskim to rozwiązanie dla pacjentów, którzy doceniają fakt, że nie chcą mieć kłopotów z ubytkami, problemami z próchnicą, swobodnym jedzeniem.

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii, który zajmuje się badaniami stanu jamy ustnej, zabiegami profilaktycznymi, a także kompleksowym leczeniem próchnicy. Obszar usług może obejmować:

  • wypełnienia regeneracyjne, kompozytowe i czasowe,
  • lakowanie zębów,
  • kompleksową higienizację zębów, która obejmuje fluoryzację, piaskowanie, skaling i polerowanie.

Najlepszym rozwiązaniem jest to, aby skorzystać z usług doświadczonego stomatologa. Wtedy będziemy mieli pewność kompleksowej diagnostyki i doboru odpowiedniej metody leczenia.

Dlaczego warto skorzystać z usług protetyka?

Protetyk w Kamieniu Pomorskim wykonuje wszelkiego rodzaju uzupełnienia protetyczne. To właśnie dzięki uzupełnieniom protetycznym możliwe jest swobodne mówienie, uśmiechanie się, pochwytywanie pokarmu oraz jego rozdrabnianie

Zadaniem protetyka jest kompleksowe wykonanie przeglądu stomatologicznego pod kątem umieszczenia uzupełnień, jak również wybór takiego uzupełnienia protetycznego, które z punktu widzenia pacjenta będzie najlepsze.

Dodaj komentarz