Jak prawidłowo zamontować prowadnice meblowe?

0
prowadnice meblowe

Montaż prowadnic do szuflad nie jest skomplikowany. Wymaga jedynie odpowiedniego przygotowania i naszykowania narzędzi, które powinny znajdować się pod ręką. Dzięki temu montaż przebiegnie szybko i sprawnie. Jak prawidłowo zamontować prowadnice?

Co przygotować do montażu prowadnic meblowych?

Choć aby zamontować prowadnice meblowe nie wymagany jest skomplikowany sprzęt, jednak należy w zasięgu ręki zgromadzić narzędzia, które usprawnią i systematyzują pracę. Chcąc mieć pewność, że prowadnica zostanie odpowiednio zamontowana, należy użyć szablonów z tworzywa, które pozwolą na montaż w linii prostej. Przydatne będą miarka kątowa, ołówek stolarki lub marker. Niezbędna okazać się może wkrętarka lub wkrętak. To za ich pomocą przymocowane zostaną prowadnicę. Warto zrobić to z odpowiednią precyzją. Dzięki temu szuflada będzie „chodziła” prawidłowo.

Montaż prowadnic meblowych krok po kroku

Zanim zabierzemy się za montaż prowadnic, w bezpiecznym miejscy należy rozłożyć wszystkie wkręty i dobrać ich odpowiednią ilość. Należy sprawdzić czy posiadamy wszystkie niezbędne elementy. Ważne jest także przygotowanie mebla. Najlepiej usunąć z niego kołki, które podtrzymują półki i same półki. Szufladę warto wyczyścić od wewnętrznej strony. Następnie należy przymierzyć prowadnice w miejsca i zaznaczyć miejsca, w których powinny znajdować się prowadnice i punkty, w których znajdą się wkręty montażowe. Od zaznaczenia miejsc montażu i wykonania otworów zależy działanie szuflad. Dlatego też warto się do tego przyłożyć i robić to powoli i dokładnie.

Ostatni krok to zamontowanie prowadnic. W większości przypadków, prowadnice są przykręcane na czterech wkrętach. Ilość wkrętów najlepiej sprawdzić w instrukcji obsługi. Po zamontowaniu prowadnic, należy sprawdzić czy szuflada zamyka się płynnie, czy nie zacina się w żadnym miejscu. Jeśli wszystko działa bez zarzutu, wówczas można uznać, że praca została skończona i można zabrać się za montaż prowadnic w następnej szufladzie.

Dodaj komentarz