W jaki sposób browar produkuje piwa smakowe?

0
piwo smakowe

Piwo to napój znany i ceniony od lat. Istnieje w wielu odmianach, można też spotkać się z podtypami regionalnymi – koneserzy podobno umieją rozpoznać je wszystkie. Jednym z rodzajów piwa są napoje smakowe. Mogą być z zawartością alkoholu bądź bezalkoholowe. Ich produkcja jest dość podobna.

Gdzie powstają zwykłe i smakowe piwa?

Piwo w dzisiejszych czasach powstaje w browarach. Warto wyróżnić jako przykład browar Pilsweizer, wytwarzający smakowite piwa regionalne. W ofercie nie brakuje odmian piwa począwszy od lekkich i łagodnych aż po ciężkie i mocniej alkoholowe. Różnią się między sobą nie tylko smakiem, ale też zapachem i barwą. 

Warzone na miejscu piwa tradycyjne i piwa smakowe mają duże grono wielbicieli. Do uzyskania ich wyjątkowego smaku i bukietu woni służą specjalnie opracowane receptury. Browar Pilsweizer wykorzystuje w tym celu tradycyjne przepisy oraz czerpie innowacyjne rozwiązania od zagranicznych zakładów o podobnym profilu.

Piwa smakowe – skąd się biorą?

Piwa smakowe to specyficzne napoje – kochane przez jednych, nienawidzone przez drugich. Powstają podobnie jak każde inne piwo, ale wzbogaca się je sokami owocowymi. Można w ten sposób stworzyć wyraźną głębię smaku określonego owocu lub wymieszać je. Efekty bywają zaskakująco świetne.

W ofercie Browaru Pilsweizer piwa smakowe goszczą dopiero od pewnego czasu. Ich wybór nie jest jeszcze zbyt duży, ale za to klienci mogą otrzymać napój naprawdę ciekawy pod względem składu i smaku. Przykładem jest piwo aloesowe z miodem. Bardziej klasyczny wybór stanowi z kolei piwo miód-malina.

Czy warto pić piwo smakowe?

Piwa smakowe określane są jako „babskie” lub „podrabiane” przez miłośników klasycznego chmielowego (i nie tylko) trunku. Tymczasem jednak produkty te mogą mieć sporo % i naprawdę wyrazisty smak. Są przeważnie delikatniejsze od tradycyjnych piw, ale można znaleźć też bardziej pikantne odmiany.

Podsumowując, różne rodzaje piw smakowych pozwalają wypróbować połączenie smaku owoców z bukietem klasycznego piwa. Powinny być wysokiej jakości, dlatego warto znaleźć godnego zaufania producenta.

Dodaj komentarz