Z jakich tkanin produkowana jest odzież robocza?

0
odziez robocza

Zapewnienie pracownikowi odzieży roboczej to jeden z obowiązków, jakie nakładają na pracodawcę przepisy BHP. Powinny być to ubrania dopasowane do rodzaju wykonywanej pracy, trwałe, bezpieczne i niezawodne. Ich zadaniem jest bowiem ochrona ciała pracownika przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, które pojawiają się podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

Odzież robocza to produkty specjalistyczne, których nie kupujemy w zwykłych sklepach odzieżowych, a w sklepach oferujących artykuły z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Kris F.H. Krzysztof Biedulski to sprawdzona i solidna firma, oferująca odzież roboczą o doskonałych parametrach i najwyższej klasie bezpieczeństwa.

Z czego robi się odzież roboczą?

Pracownik, który ma nas sobie odzież roboczą, powinien być chroniony przed szkodliwymi czynnikami, jakie pojawiają się w jego miejscu pracy. Są to chociażby były, szkodliwe substancje chemiczne, zmienna temperatura, duże ryzyko zabrudzenia. Jest więc oczywiste, że zwykłe ubrania w takich warunkach nie do końca się sprawdzą. Owszem, popularna bawełna pojawia się w odzieży roboczej, ale nie jako główny materiał, a jako podszewka zapewniająca wygodę użytkowania. Wierzchnią warstwę stanowi zwykle materiał syntetyczny, między innymi poliester i poliamid. Są to tkaniny odporne na uszkodzenia, zniszczenia, wysokie i niskie temperatury. Są bezproblemowe w użytkowaniu, a także długowieczne. Zapewniają pracownikom bezpieczeństwo przez wiele miesięcy pracy.

Na odzieży roboczej nie warto oszczędzać

Solidna odzież robocza powinna być dopasowana do rodzaju pracy, warunków, jakie panują w zakładzie, a także do samego pracownika. Jeśli jego odzież robocza będzie zbyt mała lub kilka rozmiarów za duża, nie zapewni swobody ruchów i będzie utrudniała wykonywanie obowiązków zawodowych. Warto więc odzież kupować dla konkretnych pracowników, a nie zamawiać większe ilości w ciemno, a potem rozdawać pracownikom na chybił-trafił.

Dodaj komentarz