Oszczędzanie na kosmetykach – niezawodne sposoby

0
jak oszczedzac na kosmetykach

Nadmierne wydatki na kosmetyki są codziennością wielu kobiet. Warto zastanowić się nad naszym postępowaniem, gdy zakup kosmetyków staje się dla nas ważniejszy niż zakupy spożywcze czy zrobienie oszczędności. Atrakcyjny wygląd jest bardzo ważny, jednak możemy zadbać o swoją urodę nie rujnując przy tym domowego budżetu. W jaki sposób możemy wydawać na kosmetyki mniej?

Wchodźmy do drogerii tylko wtedy, gdy czegoś potrzebujemy

Drogerie to miejsca uwielbiane przez większość kobiet, a także niektórych mężczyzn. Lubimy wchodzić do tych sklepów i oglądać kosmetyki nawet wówczas, gdy nie planujemy niczego kupować. Dla wielu pań jest to sposób na spędzenie wolnego czasu. Niestety nawet niezobowiązujące wyjście do drogerii często kończy się zakupami. Widzimy produkt, który nagle wydaje się nam niezbędny i kupujemy go. Jednocześnie bez wizyty w drogerii nie odczulibyśmy jego braku.

Na wizytę w drogerii możemy pozwolić sobie wówczas, gdy któryś z naszych kosmetyków się kończy i szukamy jego zamiennika.

Zainteresujmy się produktami all in one

Kosmetyki all in one mogą umożliwić nam znaczne oszczędności. Jeżeli dotychczas kupowaliśmy szampon i odżywkę do włosów, możemy spróbować produktu 2w1, czyli szamponu z odżywką. Równie dobrym pomysłem jest kupowanie produktów pełniących funkcję żelu pod prysznic i szamponu do włosów (świetnie sprawdzają się one na wyjazdach, gdy ilość miejsca w naszej walizce jest ograniczona).

Kupujmy kosmetyki w dużych opakowaniach

Bardzo opłacalne może okazać się kupowanie kosmetyków w dużych opakowaniach. Jest to tańsze rozwiązanie, niż zakup kilku produktów pakowanych osobno. Po takie produkty warto sięgać nawet wówczas, gdy wybieramy się na wakacje – możemy po prostu przelać je do mniejszych pojemniczków. Sprawdź najnowszą gazetkę Rossman

Kupujmy kosmetyki o dobrych składach

Kupując kosmetyk nie powinniśmy sugerować się jedynie obietnicami producenta, który stara się nas za wszelką cenę przekonać, że dany produkt rozwiąże wszystkie nasze problemy. Patrzmy na skład nie tylko dlatego, że po składnikach zawartych w danym preparacie jesteśmy w stanie stwierdzić czy jest on skuteczny. Jest to ważne również dla naszego bezpieczeństwa. Toksyczne składniki kosmetyków mogą przenikać do naszej krwi (przykładowo współcześnie coraz więcej mówi się o tym, że niektóre antyperspiranty mogą przyczyniać się do rozwoju nowotworów).

Śledźmy gazetki promocyjne, ale korzystajmy z nich rozważnie

Jeżeli chcemy kupować taniej możemy śledzić gazetki promocyjne naszych ulubionych drogerii. Dzięki materiałom promocyjnym będziemy mogli wybrać optymalny czas na zakupy (na przykład wtedy, gdy nasz ulubiony tusz do rzęs jest w promocji). Jednocześnie trzeba zdawać sobie sprawę, że gazetki promocyjne mogą być pułapką. Jeżeli będziemy kupować kosmetyki tylko dla tego, że są one sprzedawane taniej, z pewnością nie zaoszczędzimy. Z promocji należy korzystać tylko przy okazji. Ważniejsze dla naszego portfela jest to, żebyśmy kupowali tylko takie produkty, które są nam w tym momencie niezbędne.

Dodaj komentarz